Oru Kooli Koduleht

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Külmapühad tekitavad segadust!

Sotsiaalministri määruse kohaselt võib õppetunnid ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on:
1) miinus 20 ºC ja madalam 1.–6. klassis;
2) miinus 25 ºC ja madalam 7.–9. klassis.

Oru Koolis on kaugemal elavate õpilaste transport kooli organiseeritud koolibussiga! Õhutemperatuur õppeklassides vastab nõuetele ja takistusi õppetöö toimumiseks ei ole.

Korralduse õppetöö ära jätmiseks saab anda ainult koolidirektor!

Külmapühade tõttu ära jäänud tunnid tehakse järele kas kokku lepitud laupäevadel, pikendatakse tavapäraseid koolipäevi või pikendatakse ära jäänud päevade võrra kooliaastat.

 

Talispordipäev teisipäeval, 26. jaanuaril

Spordipäevast võtavad osa kõik õpilased!

Kaasa tuleb võtta suusavarustus ja soojad, ilmale vastavad riided! Lisaks võib võtta kaasa ka kelgu, uisud ja muid talispordivahendeid.

Raja ääres pakutakse kuuma teed, on võimalus end bussis soojendada.

Võistlused toimuvad jalgpallistaadionil.

Ajakava:

Enne spordipäeva algust kell 11:40 toimub koolis loodusainete nädala kokkuvõtete tegemine ja fotokonkursi slaidiesitluste vaatamine.

12.40 – Talispordipäeva avamine staadionil

Talispordipäeva sprindivõistlus (1.-3. klass)

12.50 – 1. klass tüdrukud

12.55 – 1. klass poisid

13.05 – 2.-3. klass tüdrukud

13.10 – 2. klass poisid

13.15 – 3. klass poisid

Talispordipäeva sprindivõistlus (4.-6. klass)

13.25 – 4.-6. klass tüdrukud

13.35 – 4. klass poisid

13.50 – 5.-6. klass poisid

Talispordipäeva sprindivõistlus (7.-9. klass)

14.00 – 7.-8. klass tüdrukud

14.15 – 7.-8. klass poisid

14.25 – 9. klass tüdrukud

14.40 – 9. klass poisid

Talispordipäeva vigurrajavõistlus (Ei ole kohustuslik! Toimub kooli taga!)

15.00 – 4.-9. klass tüdrukud

15.20 – 4.-9. klass poisid

Autasustamine

Kolmapäeval kell 11.25 kooli fuajees.

 

Tallinnasse teatrisse, näitusele ja uisutama!

6. veebruaril (laupäev)

Sõidame Tallinnasse ja külastame Solarise keskust, kus nooremad koolilapsed saavad vaadata etendust "Detektiiv Lotte" ja  vanemad õpilased samal ajal külastada  inimkehade näitust Bodies Revealed.

Pärast seda minnakse vanalinna liuväljale uisutama.

Bussisõidu maksab kinni kool! Endal tuleb osta etenduse või näituse pilet ning tasuda uisutamise (vajadusel ka uiskude laenutuse) eest.

Hinnad on järgmised:

Bodies Revealed näitus 80.-

Detektiiv Lotte etendus 205.-

Uisutamine 40.-

Uiskude laenutus 20.-

Kohtade arv on piiratud ja registreerida tuleb kiirelt! Selleks peab õpilane tooma koolist saadud registreerimislehe klassijuhataja või huvijuhi kätte hiljemalt 15. jaanuariks.

Raha maksmise tähtajad:

Bodies Revealed näituse pilet 20. jaanuariks.
Detektiiv Lotte etenduse pilet 15. jaanuariks.
Uisutamise eest tasuda koos etenduse või näituse pileti rahadega.

 

Sõit Valgehobusemäe suusakeskusesse!

31. jaanuaril (pühapäev)


BUSSIS ON VEEL VABU KOHTI!

OSALEDA SAAVAD INIMESED KA VÄLJASTPOOLT KOOLI, KUID SEL JUHUL TULEB TASUDA BUSSISÕIDU EEST OMAOSALUSTASU 100.-!

ANNA OMA SOOVIST MÄRKU KOOLI HUVIJUHILE (tel. 56500969 või e-mailil kait.kleemann@gmail.com). KIIRUSTA!

KA ALGKLASSIDE ÕPILASTEL ON VÕIMALUS OSALEDA, KUI TEMAGA TULEB KAASA VASTUTAV ISIK  (näiteks lapsevanem, vanem õde või vend).Sõit Valgehobusemäe suusakeskusesse. Keskuses on avatud murdmaasuusarajad, tõstukiga varustatud mäesuusa- ja lumelauanõlvad ja lumerõngarada. Lisaks eraldi kelgunõlv ning liuväli uisutamiseks.
Bussisõidu õpilasele maksab kinni kool, endal tuleb tasuda vaid kohapealsete teenuste eest. Kui tulla oma varustusega ja tõstukit ei kasuta, siis midagi maksma ei pea.

Kui on piisavalt soovijaid, siis saame tellida lumelaua algõppe kursuse. See maksab 300 krooni. Hind sisaldab koolitust (umbes 1,5 tundi), varustuse renti koolituse ajal (lumelaud, saapad ja kiiver) ja mäetõstuki teenust. Täpsemalt lumelauakooli kohta saab lugeda suusakeskuse kodulehelt: www.valgehobuse.ee

Keskuse hinnakiri:

Lumelaua rent:
tund 60.-
päev 300.-

Mäetõstuki kasutus:
1 tund             75.-
2 tundi            100.-
3 tundi            150.-
päev                200.-

Lumerõnga laenutus:  tund 50.-

Murdmaasuuskade laenutus:
tund 30.- (vanusele 7- 16 aastat)/  50.- (üle 16-aastased)

Uisulaenutus: tund 30.- (lapsed) / 50.- (täiskasvanud)

Kelgulaenutus: tund 50.-

Sõit on mõeldud eelkõige 6.-9. klassi õpilastele.

Lisainfo: Kait 56500969

 

Koolivaheajal saab koolist noorte vabaajakeskus!

Viimasel koolivaheaja nädalal on võimalus noortel kooli ruumides oma vaba aega mitmel põneval moel sisustada. TULE KOHALE JA LÕBUTSE!

5. jaanuaril

Kell 10 - 18 võrgupidu - ettevalmistuste ja harjutamise päev

Kell 10 lauamängude mängimine, savist voolimine jms mõnus ajaviide

Kell 11 väljub suusabuss  Paliverre - kui ilma ja lund on - võta oma varustus kaasa ja ole stardivalmis! Registreeri eelmisel päeval telefonil 56500969 (Kait).

Kell 12 filmid "Leiutajateküla Lotte", "Ruudi" - valla saalis suurel ekraanil!

Kell 16 film "Videvik" - valla saalis suurel ekraanil

 

6. jaanuaril - kolmekuningapäev - jõuluaja lõpp - kogume kokku jõulukuused ja teeme ühise kuuskede põletamise.

Kell 10 - 18 võrgupidu - võistluspäev

Kell 10 - meisterdamine ja savist voolimine, võimalus mängida lauamänge

Kell 11 väljub suusabuss  Paliverre - kui ilma ja lund on - võta oma varustus kaasa ja ole stardivalmis! Registreeri eelmisel päeval telefonil 56500969 (Kait).

Kell 12 - multifilmid "Oota Sa!", "Muumioru lood"  - valla saalis suurel ekraanil

Kell 16 - filmid "Jälle 17", "Öö muuseumis" - valla saalis suurel ekraanil

Kell 18 - kuuskede põletamine

 

7. jaanuaril

 

Kell 11 väljub suusabuss  Paliverre - kui ilma ja lund on - võta oma varustus kaasa ja ole stardivalmis! Registreeri eelmisel päeval telefonil 56500969 (Kait).

Kell 12 filmid "Jääaeg 1.-3. osa" - valla saalis suurel ekraanil

Kell 16 Harry Potteri filmide õhtu - valla saalis suurel ekraanil

 

JÕULULAAT on juba 21. detsembril

Jõululaada kuulutus

 

Öösel toimub meie koolis nii mõndagi põnevat...

On reede hommik, kell on veerand kümme. Esimene koolitund on just lõppenud. Selle asemel, et koridoris ringi tormata, nagu tavaliselt vahetunni ajal kombeks, istuvad kõik lapsed Öökooli öökull valmis meisterdamise töötoasvaikselt klassis ja joonistavad! Eile õhtul ei läinud keegi 1. – 5. klassi õpilastest peale tundide lõppu koju, sest teist aastat korraldati põnevat üritust, mil nimeks öökool.

Klassi sisenedes näitab Maritta esimesest klassist mulle kohe oma pooleliolevat pilti ja teatab, et see sassis juuste ja kollinäoga naine olevat mina.  See ei üllata mind sugugi, sest kui küsin, mis neile eilse öökooli juures kõige rohkem meeldis, siis kostub kui ühest suust: "Tonditubaaa!" Kui uurin, et kas nad kartsid ka, siis teatavad kõik vapralt, et ei kartnud midagi. Kuid siis ikka tunnistab üks ja teine, et alguses oli väike hirm ja mõnel tuleb meelde, et ta tegelikult ikka keeras otsa ringi ega julgenudki tondituppa siseneda. Küsimuse peale, kas pärast öösel kummitas ka, näen veidi pettunud nägusid, sest kummitus oli ju lubanud tulla, aga ei tulnudki… Paljud aga ohkavad kergendatult ja tunnistavad, et neil on tegelikult hea meel, et ta kollitama ei tulnud.

Veel jäi lastele meelde kesköine päkapikudisko, kus käis tõeline möll, tants ja tagaajamine. Neljanda klassi poisid räägivad õhinal numbrimängust, kus nad olevat oma hääle ära karjunud. Võitjavõistkond tunnistab samuti, et see mäng meeldis neile väga ja on näha, et nad on oma võidu üle väga uhked. Üks kolmanda klassi poiss esimesest pingist arutleb endamisi, et oleks pidanud ikka natuke täringu viskamises sohki ka tegema, siis oleks ehk ise võitnud…

Öökooli külastas kirjanik Aidi Vallik, kes rääkis põnevaid ja kaasahaaravaid lugusid oma elust ja raamatute kirjutamisest.  Lastele jätsid väga sügava mulje ka Ott Valliku joonistused, mida igaüks ise lähedalt uurida sai. Maanteeamet korraldas helkurtesti, kus  räägiti helkuri vajalikkusest ja tehti asjakohaseid katseid. Näidati kui kaugelt on jalakäija autojuhile pimedas nähtav  nii helkuriga kui ka ilma helkurita.

Kui küsin, et kas nad täna väsinud ka on, siis kostub kooris: "Jaaaa!" ja samal ajal ka: "Eeiii! - aga haigutavad suud ja vahetunni ajal rahulikult pingis istuvad lapsed räägivad iseenda eest. Sära nende silmis on aga täiesti alles! "Mis kell te siis magama jäite?" Joosep kolmandast klassist teab täpselt, et tema uinus 1 minut enne ühte. Aga Karmel näiteks olevat veel peale sedagi üleval olnud. "Kas järgmisel aastal jälle?" Viienda klassi lapsed muutuvad natuke tõsiseks, sest nemad on järgmisel aastal juba kuuendas ega saa enam öökoolis osaleda. Kris esimesest klassist aga räägib, et järgmisel aastal tema enam tondijutte ei karda ja siis julgeb kindlasti ka tondituppa minna. Kõik ootavad järgmist öökooli väga!

Tahan tänada ettevõtlikke õpetajaid, kes suure organiseerimise töö ära tegid ja kogu ürituse läbi viisid. Sära laste silmis näitab, et see oli väärt ettevõtmine! Suured tänud toredatele kokatädidele, kes kõhutäie eest hoolt kandsid ja Naiskodukaitse liikmetele, kes küpsetasid pannkooke, mis õhtul värskes õhus tõeliselt hästi maitsesid. Tänan Maanteeametit asjaliku helkurtesti läbiviimise eest ning kirjanik Aidi Vallikut ja kunstnik Ott Vallikut meeldejääva esinemise eest. Aitäh ka kõigile osalenud lastele, te olete väga vahvad!

Kait

 

Päkapikud piiluvad!

Ole jõulukuul eriti tähelepanelik, aktiivne ja abivalmis, sest Oru Koolil on sel aastal eriline diil päkapikkudega! Nad käivad salaja ringi meie koolimajas ja panevad kõik teod ja mõtted täpselt kirja. Nad vaatavad, milline klass on kõige tublimalt osa võtnud jõulukuu tegevustest ja üritustest. Kõik väikesed ja suured heateod saavad hinnatud - seega ole abivalmis, heatahtlik ja tähelepanelik teiste suhtes.

Iga klass saab omale punkte koguda ja selles on igal õpilasel tähtis osa! Iga õpilase tegevust pannakse tähele ja vaadatakse ka kogu klassi ühtsust ja meeskonnatööd. Päkapikud edastavad punktid õpetajatele ja nende eest jagatakse klassidele tähekesi. Neid saab koguda kuni 21. detsembrini, kui tuleb Jõulumees ja premeerib paremaid klasse!

 

Kadripäeval võimalus saada auhindu!

25. novembril on kadripäev. Kõiki õpilasi ja õpetajaid ootame sel päeval kooli kadrikostüümis!

Loodame näha palju lõbusaid kostüüme, mida hinnata.

PARIMATELE KOSTÜÜMIKANDJATELE AUHINNAD!

 

Vestlusringid - võimalus tulla jagama oma rõõme ja muresid

Seekordne vestlusring toimub 24. novembril kel 18-19. Vestlusring annab võimaluse kõigil lapsevanematel tulla kooli ja õpetajatega neljasilmavestlust pidada. Kui sul on muresid või rõõme, mida jagada soovid, küsimusi või ettepanekuid, mis aitaksid õppimise ja õpetamise edukamaks muuta, siis tule ja võta vestlusringist osa.

Vajalik on eelnevalt vestlusaeg iga õpetajaga kokku leppida.

 


Lehekülg 25 / 28

Kalender

<<  Aprill 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
1718192021
242627282930

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions