Oru Kooli õpilased lahendasid teadusväljakutseid

28. septembril tähistasime Oru Koolis Teadlaste öö festivali ning seda juba teist aastat järjest. Selleaastased tegevused olid suunatud suuresti leiutamisega seotud teemadele. Õpilased said ennast proovile panna erinevates teadusväljakutsetes, mis olid põhiliselt seotud matemaatika ja inseneeria valdkonnaga. Õpilastele esinesid inspireerivad külalislektorid.
Aare Baumer Energia Avastuskeskusest rääkis leiutamisest ning tegi seda väga kaasahaaravalt. Erik Puura, kes on geoloog ja keskkonnateadlane mõtiskles koos noortega teemal: “Kuidas teadus aitab meil loodust ja keskkonda hoida”. Koolimaja külastas ka Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo spetsialist Ave Huugen, kes viis läbi jäätmete sorteerimise töötoa. Päeva lõpetas AHHAA Teadusteatri etendus, mis pani kaasa elama ka kõige tagasihoidlikumad õpilased.