Oru Kool tähistas kogu kooliperega jõuluaja algust!

Oru Kooli jõuluaeg tuli sel aastal teisiti - advendipeoga Linnamäe pargis.
Selleaastase ürituse tutvustamiseks tuleb alustada algusest. Oleme vanaaja jõulukombestikku tutvustavat väliüritust planeerinud juba mitu aastat. Kord sai takistuseks tormine ilm, teinekord koroonaviiruse laialdane levik. Sel aastal olid kõik tingimused sobivad ning ilm sai tellitud vastavalt meie vajadustele- paar miinuskraadi ja kergelt valge maapind.
Lapsevanemaid ja õpilasi oli kohale tulnud omajagu ning tuju oli pühadele vastavalt pidulik ja rõõmus. Lisameeleolu tekitas lõkketuli ning looduslikult kaunis koht. Kõhtu täitis maitsev püreesupp ning tuju hoidsid üleval mitmed tegevused. Väga populaarseks osutus jõulupärgade valmistamise töötuba, mille juures kasutati ära iga viimnegi kuuseoks. Lisaks sai ennast proovile panna mõistatuste arvamises, kirjutada jõulusoove ning valmistada jõulukrässe. Jõuludele iseloomulikult olid kavas mitmed mängulised tegevused- vägikaikavedu, köievedu, luuri vedamine ja kingsepa silma välja pistmine. Kõik seotud vana aja jõulukombestikuga.
Õiget pühademeeleolu aitasid luua regilaul ja jõulujutud.
Õhtu lõpetas ühine jalutuskäik Linnamäe jõulukuuse juurde, millel süütasime üheskoos lauldes jõulutuled.
Kuna selleaastane advendiaja alguse üritus läks hästi korda ning tõi kokku suure osa kooliperest, siis plaanime jõuluaega sarnaselt tähistada ka järgmisel aastal, kuigi kindlasti tuleb taas üllatusi, sest mõtteid, mis jätsime varusse on omajagu.