Oru Kool võõrustas Erasmus + projekti koostööpartnereid!!

4. - 8. oktoobrini toimus Oru Koolis Erasmus + projekti " We only have one Planet" õppereis. Külas olid Islandi, Portugali, Taani ja Läti noored koos saatjatega. Kokku 34 külalist. Lisaks osalesid õppereisil osad meie enda õpilased ning õpetajad.
Nädala jooksul toimus järgnevat- külastati Matsalu rahvuspargi külastuskeskust, matkati Tuhu rabas, tutvuti MTÜ Mondo tegevusega ning nende töös ette tulevate muredega, mis on seotud kliima muutustega. Külastati Kadarbiku köögiviljatalu ning Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide instituuti, kus anti ülevaade mikroplastiku olemusest ja levikust Läänemeres. Lisaks veel laternamatk Silma Õpikojas, Haapsalu linnuse külastus, Tallinna vanalinna ekskursioon. Õpilased tegid grupitöid, töötasid projekti Twinspace keskkonnaga ning filmisid ka tarbimise ja säästliku eluviisiga seotud lühivideoid, valmistasid seenepaberit ning lahkasid kalu. Kooli külastas ka õpilasfirma Plink, mis on hea näide taaskasutusest. Järgmine õppereis viib meid Lätti ning projekti lõpetab ühine õppimine Portugalis.