Oru Koolis toimus esmakordselt Teadlaste ÖÖ!

24. septembril toimus Oru Koolis esmakordselt Teadlaste ÖÖle pühendatud üritus. Alustasime päeva ühise paneeldiskussiooniga, mis keskendus teemale " Mida sööb robot". Robotitega seotud oleviku ja tuleviku üle arutlesid Lääne- Nigula valla haridustehnoloog Minni Paap, Oru Kooli vilistlane ja pikaaegne robootikahuviline Christopher Kampmann ning mehhatroonika valdkonna spetsialist ja Oru Kooli vilistlane Arnold Kuusklaid. Vestlus oli põnev ning küsimuste kätemeri ei tahtnud kuidagi raugeda.
Seejärel olid õpilased osalised mitmetes tegevustes. Külastati Haapsalu veepuhastusjaama, Eesti Pandipakend OÜ-d, Kadarbiku köögiviljatalu, Haava talu puuvilja- ja viinamarja istandust, Eve Tamm- Hinno permakultuuriaeda. Kaluri elukutset ja töövahendeid tutvustas Lauri Lilleoks. Koos õpilastega kokkas kohalikust toorainest lapsevanem Joel Kannimäe. Looduses leiduvaid metsikuid söödavaid taimi tutvustas lapsevanem Annika Nellis. Koolis oli külas Keskkonnaametist Ave Huugen, kes viis läbi õppeprogrammi " Jäätmed ringlusse" ning Teadusteater, kes rõõmustas õpilasi teadusetendustega. Lisaks mahtus reedesesse päeva veel robootikat, toidukunsti, jäätise valmistamist ning värviliste toiduainete analüüsimist. Päeva lõpetasime taaskasutuslaada ning heategevusliku kohvikuga, mille tulu annetatakse Toidupangale. Erilised tänud kõikidele kohalikele abilistele ning lapsevanematele, kes tegevuste osas appi tulid. Just teie tegite selle päeva eriliseks. Samuti tõstaksime esile Linnamäe Noortekeskuse noorsootöötajat ja noori, kes panustasid meie kohvikusse ning tõid koolimajja palju energiat ja rõõmsameelsust.