Oru Kooli õpilased õppisid tundma Põhja- Eestit!

Oru Kooli iga- aastane õppereis viis meid 2. septembril Põhja- Eestisse. Õpilased osalesid Ubari Loodustarkuse Keskuse ja Lahe Maa Seltsi loodusharidusprogrammides, mille käigus külastati Kostivere karstiala, Pudisoo jõge, Maardu järve, Muuga sadamat, Linnamäe hüdroelektrijaama, Jägala juga jpm kohti. Läbi eluliste näidete vaadeldi inimtegevuse mõju nii loodusele kui ka pärandkultuurile ning nende harmooniat. Õpiti ja korrati veeringet, fotosünteesi, settekivi teket ja fossiilide olemust. Tutvuti Ebapärlikarbi elukohaga ning arutleti selle Eestis esimese kategooria kaitsealuse liigi leviku üle.
Lisaks külastati Tallinna Botaanikaaeda, Viinistu Kunstimuuseumit ning Arvo Pärdi Keskust. Suur aitäh Triin Saar, Emma Saar ja Gregor Kaasen, kes oma toredaid pilte jagasid. Tegevust toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.