Oru Kooli Koduleht

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Home Õppetöö Soovitatavad raamatud

7. - 9. klassi lugemispäeviku koostamine

9. klass

  1. Sass Henno „Mina olin siin“
  2. Albert Kivikas „Nimed marmortahvlil“
  3. Lydia Koidula „Säärane mulk“
  4. Diana Leesalu „Mängult on päriselt“
  5. Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“
  6. Valev Uibopuu „Janu“
  7. Eduard Vilde „Pisuhänd“
  8. George Orwell „Loomade farm“
  9. Erich Maria Remarque „Läänerindel muutuseta“
  10. vähemalt üks uudisproosa teos omal valikul
  11. üks vabalt valitud luulekogu



8. klass

  1. August Kitzberg „Libahunt“
  2. Andrus Kivirähk „Rehepapp“
  3. Jaan Kross „Väike Vipper“
  4. Paulo Coelho „Alkeemik“
  5. Daniel Defoe „Robinson Crusoe“
  6. William Golding „Kärbeste jumal“
  7. Antoine de Saint-Exupéry „Väike prints“
  8. Jerome David Salinger „Kuristik rukkis“
  9. üks Agatha Christie’i või  Arthur Conan Doyle’i romaan omal valikul
  10. vähemalt üks uudisproosa teos omal valikul
  11. üks vabalt valitud luulekogu



7. klass

  1. Eduard Bornhöhe „Tasuja“  või  „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad"
  2. Helga Nõu „Kuues sõrm“,  „Pea suu!“ või „Tõmba uttu!“
  3. Jüri Parijõgi „Teraspoiss“
  4. Katrin Reimus „Haldjatants“
  5. Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?“,  „Mis teha, Ann?“ või „Mis sinuga juhtus, Ann?“
  6. üks Terry Pratchetti romaan omal valikul (N: „Võlukunsti värv“, „Mort“)
  7. üks reisikiri omal valikul
  8. üks uudisproosa teos omal valikul
  9. üks tänapäeva eesti luuletaja luulekogu (Contra, fs, K. Ehin, L. Hainsalu, J. Rooste, J. Tätte, A. Lintrop vm)



6. klass

  1. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
  2. Oskar Luts „Kapsapea“
  3. Jaan Rannap „Viimane valgesulg“
  4. Eno Raud „Roostevaba mõõk“
  5. James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“
  6. Alan Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide“
  7. Ferenc Molnar „Pal-tänava poisid“
  8. Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“
  9. Joanne Kathleen Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“
  10. Mark Twain „Tom Sawyeri seiklused“
  11. vähemalt üks uudisproosa teos omal valikul
  12. üks vabalt valitud luulekogu



5. klass

  1. Harri Jõgisalu „Veskiratta Madis“ või  „Vennikese ja tema sõprade lood“
  2. Aino Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
  3. Jaan Kross „Mardileib“
  4. Eno Raud „Kalevipoeg“
  5. Erich Kästner „Veel üks Lotte“
  6. Astrid Lindgren „Vennad Lõvisüdamed“ või
  7. „Röövlitütar Ronja"
  8. John Ronald Reuel Tolkien „Kääbik“
  9. vähemalt üks uudisproosa teos omal valikul
  10. üks vabalt valitud luulekogu



4. klass

Vali iga veerandi jaoks üks raamat!

  1. I veerand- H. Käo „Väike rüütel Rikardo“
  2. E. Kästner „Veel üks Lotte“
  3. A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
  4. K. Hinrikus "Et head haldjad sind hoiaksid"


II veerand- üks Astrid Lindgreni raamat

  1. "Rasmus, Pontus ja Lontu"
  2. "Röövlitütar Ronja"
  3. "Bullerby lapsed“
  4. "Meisterdetektiiv Blomkvist“


III veerand- S. Olsson, A. Jacobsson „Sune“ raamatud

  1. T. Parvela "Ella ja sõbrad"
  2. P. Ehasalu "Printsid poisid"


IV veerand- M. Parr "Vahvlist südamed"

  1. M. Parr "Vilgukivioru Tonje"
  2. Heli Illipe-Sootak "Pörkölt"
  3. Ilmar Tomusk "Kriminaalne koolipapa"

 


3. klass

  1. H. Köo "Noorpagana lood"
  2. A. Pervik "Kunksmoor" või "Kunksmoor ja kapten Trumm"
  3. A. Lindgren "Vahtramäe Emil" või "Hulkur Rasmus"
  4. O. Preussler "Väike nõid"
  5. L. Tungal "Kristiina see keskmine"


2. klass

 

  1. Rannap, J. - "Nublu"
  2. Reinla, A. - "Pätu"
  3. Pervik, A. - "Kollane autopõrnikas"
  4. Egner, T. - "Sööbik ja pisik"
  5. Sauter, P. - "Laste raamat"
  6. Käo, H. - "Noorpagana lood"
  7. Rannap, J. - "Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti"
  8. Kreutzwald, Fr. R. - "Kullaketrajad"
  9. Kunder, J. - "Suur Peeter ja Väike Peeter"
 

Kalender

<<  Mai 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151718192021
22232425262728
2931    

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions