Oru Kooli Koduleht

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Oru Kooli jõulupidu!

 

Etluskonkurss "Koidulauliku valgel" tõi Läänemaale kaks eripreemiat!

12. detsembril toimus Pärnus üleriigiline etluskonkurss "Koidulauliku valgel". Osalejaid oli palju ning tase kõrge. Seda enam on meil põhjust rõõmustada, sest äramärkimist leidsid kaks Läänemaa koolide õpilast. Koidula kooli eripreemia pälvisid Oru Kooli 9. klassi õpilane Reena Roos ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Kristiina Köster.

 

Tublid tulemused spordis!

Kergejõustiku järelkasvuvõistlusel saavutasid Oru Kooli õpilased Mihkel Türnpu ja Karen Loorens kuldse esimese koha. Tubli tulemuse tegi ja pronksmedali saavutas Emily- Saskia Pets. Tugevat konkurentsi pakkusid ka eelmise aasta võitja Markkus Kõre ja Briti Elise Jõpiselg.

Lisaks on Oru Kooli tüdrukud ka selleaastased Läänemaa naiste korvpalli karikavõitjad. Palju õnne meie võitjatele.

 

Tüdrukud tegid korvpallivõistlustel tubli tulemuse!

Oru Kooli võistkond saavutas Läänemaa Koolispordi Liidu tütarlaste korvpalli meistrivõistlustel II koha. Vaprad korvpallurid: Janela Palmiste, Lisett Mary Aasma, Alica Nõmberg, Lisete Lääts, Triin Kahn, Rebeka Villakov, Luise Türnpu, Lilli Orav, Reena Roos.

 

Oru Kooli külastas näitleja Reimo Sagor!

Esmaspäeva, 28. novembri õhtul oli koolimajja kogunenud ligi viiskümmend huvilist, kes ootasid kohtumist noore näitleja Reimo Sagoriga. Lavastatud oli telesaade "Kontakt", mida juhtisid kaheksanda klassi õpilased Kristjan-Sander ja Kris. Külalisele esitati ohtralt küsimusi tema elu ja tööde-tegemiste kohta. Vestlus kulges pingevabalt ja üpris humoorikas võtmes.

 

Oru Kool osales etluskonkursil!

9. novembril toimus Läänemaa Ühisgümnaasiumi aulas üleriigilise etluskonkursi Luuleprõmm maakondlik eelvoor - esitati võistu omaloomingut.

Meie kooli esindasid Lilli Orav ja Reena Roos. Nende luuletused olid sisutihedad, emotsioonirikkad ja täis üllatavaid sümboleid.
Omas vanusegrupis (12-15) kuulutati parimaks, lummavamaks omaloomingu esitajaks meie kooli 9. klassi õpilane REENA ROOS, kes sai koos võiduga ka pääsu Koolinoorte Luuleprõmmi Eesti Meistrivõistlustele (korraldajaks Tartu Linnaraamatukogu ning Eesti Kirjanike Liit).
Palju õnne, Reena!
Aitäh tüdrukutele ja ka õpilasžüriis osalenud Lorettele, Märtenile, Mikule, Mariole ja Sannorile!

 

Elav Raamatukogu Oru Koolis!

Teisipäeval, 8. novembril toimus Oru Koolis Elava Raamatukogu projekt. Õpilased said laenutada nn raamatuid, kelleks meil olid huvitavad ja mitmekülgsed inimesed. Enda elust ja kogemustest rääkisid Maarika Leht, Marit Sillat, Roger Tibar, Katrin Nuuter ja Inga Lääne.

 

Leitud riided!

Koolist on leitud mitmeid riideid ja üks magamiskott. Kes tunneb enda oma ära, pöördub Liili poole.

 

Läänemaa põhikoolide õpilasesinduste meeskonnakoolitus!

Teisipäeval, 11. oktoobril toimus Oru Kooli ja Haapsalu Kutsehariduskeskuse eestvedamisel koolituspäev, mis oli mõeldud Läänemaa  põhikoolide õpilasesinduste liikmetele.

Noori oli kohale tulnud ligikaudu 50 ning osalejaid oli 7st koolist.

Antud koolituspäeva põhirõhk oli suunatud meeskonnategevustele. Seda põhjusel, et koolide õpilasesindustesse kuuluvad erinevas vanuses noored ning seetõttu võib meeskonna tööle panek võtta aega. Koolitusega soovisime seda protsessi kiirendada ja anda noortele võimalus õppida meeskonna harjutusi, mida hiljem enda kooli õpilasesinduse peal rakendada. Tegevused olid huvitavad ning jõukohased kõigile.

Lisaks meeskonnatreeningule toimusid ka mitmed töötoad, mille raames vesteldi õpilasesinduse rollist, eesmärkidest. Arutleti, kellega tuleks esindusel teha koostööd ning keda kaasata kooli tegevustesse.

Osalejad olid aktiivsed, täis teotahet ning valmis koostööks ka teiste õpilasesindustega. Päeva jooksul said paika ka esimesed tegevused, mida võiks Läänemaal teha ühiselt ning kuhu oleks kaasatud enamik põhikoole.

Tänu koolituspäevale suurenes õpilaste teadlikkus koostööst ning teistega arvestamisest. Loodame, et see on hea alus, millele ehitada enda kooli hästi toimiv õpilasesindus.

Läänemaa põhikoolide õpilasesinduse meeskonnakoolitust toetas rahaliselt Läänemaa Omavalitsuste Liit.

 

 

 

Oru Kooli õppereis Põlvamaale.

5. – 6. septembril külastas kogu koolipere Põlvamaad, kus osaleti nii loodushariduse tundides kui külastati kohalikke vaatamisväärsusi. 1. – 3. klass külastas Kiidjärve kuklasterada, kus õpiti tundma laanekuklaste elu-olu. 4. – 5. klass seikles Taevaskodade matkarajal ja 6. – 9. klass osales Piusa muuseumikoobastiku loodusprogrammis. Õhtul pakkus õpilastele avastamisrõõmu Põlva Avatud Noortekeskus, kus lisaks mitmetele mängudele, osaleti ka Põlva linna tutvustaval fotojahil. Järgmisel päeval seigeldi Suurel-Munamäel, Ööbikuorus ja Helme koobastes. Emotsioone oli õppereisil palju ning taas koolipinki istudes jätkus arutlemist pikaks ajaks. Loodushariduse tundides osalemist rahastas Keskkonnainvesteeringute keskus.

 

 


Lehekülg 4 / 29

Kalender

<<  Jaanuar 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions