Oru Kooli Koduleht

 • Suurenda kirja suurust
 • Vaikimisi kirja suurus
 • Vähenda kirja suurust

Öösel toimub meie koolis nii mõndagi põnevat...

On reede hommik, kell on veerand kümme. Esimene koolitund on just lõppenud. Selle asemel, et koridoris ringi tormata, nagu tavaliselt vahetunni ajal kombeks, istuvad kõik lapsed Öökooli öökull valmis meisterdamise töötoasvaikselt klassis ja joonistavad! Eile õhtul ei läinud keegi 1. – 5. klassi õpilastest peale tundide lõppu koju, sest teist aastat korraldati põnevat üritust, mil nimeks öökool.

Klassi sisenedes näitab Maritta esimesest klassist mulle kohe oma pooleliolevat pilti ja teatab, et see sassis juuste ja kollinäoga naine olevat mina.  See ei üllata mind sugugi, sest kui küsin, mis neile eilse öökooli juures kõige rohkem meeldis, siis kostub kui ühest suust: "Tonditubaaa!" Kui uurin, et kas nad kartsid ka, siis teatavad kõik vapralt, et ei kartnud midagi. Kuid siis ikka tunnistab üks ja teine, et alguses oli väike hirm ja mõnel tuleb meelde, et ta tegelikult ikka keeras otsa ringi ega julgenudki tondituppa siseneda. Küsimuse peale, kas pärast öösel kummitas ka, näen veidi pettunud nägusid, sest kummitus oli ju lubanud tulla, aga ei tulnudki… Paljud aga ohkavad kergendatult ja tunnistavad, et neil on tegelikult hea meel, et ta kollitama ei tulnud.

Veel jäi lastele meelde kesköine päkapikudisko, kus käis tõeline möll, tants ja tagaajamine. Neljanda klassi poisid räägivad õhinal numbrimängust, kus nad olevat oma hääle ära karjunud. Võitjavõistkond tunnistab samuti, et see mäng meeldis neile väga ja on näha, et nad on oma võidu üle väga uhked. Üks kolmanda klassi poiss esimesest pingist arutleb endamisi, et oleks pidanud ikka natuke täringu viskamises sohki ka tegema, siis oleks ehk ise võitnud…

Öökooli külastas kirjanik Aidi Vallik, kes rääkis põnevaid ja kaasahaaravaid lugusid oma elust ja raamatute kirjutamisest.  Lastele jätsid väga sügava mulje ka Ott Valliku joonistused, mida igaüks ise lähedalt uurida sai. Maanteeamet korraldas helkurtesti, kus  räägiti helkuri vajalikkusest ja tehti asjakohaseid katseid. Näidati kui kaugelt on jalakäija autojuhile pimedas nähtav  nii helkuriga kui ka ilma helkurita.

Kui küsin, et kas nad täna väsinud ka on, siis kostub kooris: "Jaaaa!" ja samal ajal ka: "Eeiii! - aga haigutavad suud ja vahetunni ajal rahulikult pingis istuvad lapsed räägivad iseenda eest. Sära nende silmis on aga täiesti alles! "Mis kell te siis magama jäite?" Joosep kolmandast klassist teab täpselt, et tema uinus 1 minut enne ühte. Aga Karmel näiteks olevat veel peale sedagi üleval olnud. "Kas järgmisel aastal jälle?" Viienda klassi lapsed muutuvad natuke tõsiseks, sest nemad on järgmisel aastal juba kuuendas ega saa enam öökoolis osaleda. Kris esimesest klassist aga räägib, et järgmisel aastal tema enam tondijutte ei karda ja siis julgeb kindlasti ka tondituppa minna. Kõik ootavad järgmist öökooli väga!

Tahan tänada ettevõtlikke õpetajaid, kes suure organiseerimise töö ära tegid ja kogu ürituse läbi viisid. Sära laste silmis näitab, et see oli väärt ettevõtmine! Suured tänud toredatele kokatädidele, kes kõhutäie eest hoolt kandsid ja Naiskodukaitse liikmetele, kes küpsetasid pannkooke, mis õhtul värskes õhus tõeliselt hästi maitsesid. Tänan Maanteeametit asjaliku helkurtesti läbiviimise eest ning kirjanik Aidi Vallikut ja kunstnik Ott Vallikut meeldejääva esinemise eest. Aitäh ka kõigile osalenud lastele, te olete väga vahvad!

Kait

 

Päkapikud piiluvad!

Ole jõulukuul eriti tähelepanelik, aktiivne ja abivalmis, sest Oru Koolil on sel aastal eriline diil päkapikkudega! Nad käivad salaja ringi meie koolimajas ja panevad kõik teod ja mõtted täpselt kirja. Nad vaatavad, milline klass on kõige tublimalt osa võtnud jõulukuu tegevustest ja üritustest. Kõik väikesed ja suured heateod saavad hinnatud - seega ole abivalmis, heatahtlik ja tähelepanelik teiste suhtes.

Iga klass saab omale punkte koguda ja selles on igal õpilasel tähtis osa! Iga õpilase tegevust pannakse tähele ja vaadatakse ka kogu klassi ühtsust ja meeskonnatööd. Päkapikud edastavad punktid õpetajatele ja nende eest jagatakse klassidele tähekesi. Neid saab koguda kuni 21. detsembrini, kui tuleb Jõulumees ja premeerib paremaid klasse!

 

Kadripäeval võimalus saada auhindu!

25. novembril on kadripäev. Kõiki õpilasi ja õpetajaid ootame sel päeval kooli kadrikostüümis!

Loodame näha palju lõbusaid kostüüme, mida hinnata.

PARIMATELE KOSTÜÜMIKANDJATELE AUHINNAD!

 

Vestlusringid - võimalus tulla jagama oma rõõme ja muresid

Seekordne vestlusring toimub 24. novembril kel 18-19. Vestlusring annab võimaluse kõigil lapsevanematel tulla kooli ja õpetajatega neljasilmavestlust pidada. Kui sul on muresid või rõõme, mida jagada soovid, küsimusi või ettepanekuid, mis aitaksid õppimise ja õpetamise edukamaks muuta, siis tule ja võta vestlusringist osa.

Vajalik on eelnevalt vestlusaeg iga õpetajaga kokku leppida.

 

Perepäev oli meeleolukas ja vahva

Suur tänu kõigile, kes ise või koos perega kohale tulid ja perepäevast aktiivselt osa võtsid!

Eriti suured tänud lapsevanematele, kes leidsid aega, et oma teadmisi ja oskusi teistega jagada ning vahvad töötoad üles panid!

Annika Trükmann - õmbles mardikostüüme
Jaanika Melsas
- õpetas leivaküpsetamist ja täitis kogu koolimaja imehea leivalõhnaga
Varje Paaliste - tutvustas mardikombeid ja juhatas kogu ürituse sisse

Töötubade eest vastutasid veel:

Margit Kiivit ja 9. klass - mardimaskide valmistamine
Helgi Ilves ja 6. klass - kohviku korraldamine
Aive Nõupuu - savi voolimine
Lia Salumäe - mardilaulude õpetamine
Tiia Tamm ja Aina Aasna - joonistamine

Tänan kogu toredat kooliperet, kellest igaüks andis oma suurema või väiksema panuse, et see üritus toimuma saaks!

 

Kait Kleemann
huvijuht

 

Traditsiooniline PEREPÄEV

Koolipere ootab kõikide õpilaste peresid kooli külla. Hommikust alates võimalus külastada koolitunde ja vaadata, mis koolis tegelikult toimub.

Kell 17.00 esinevad valla saalis 1. - 4. klassi lapsed ja räägime mardipäevakommetest. Pärast seda alustavad tegevust erinevad töötoad, kus igaüks saab julgelt kaasa lüüa:

 • savist voolimine - tee ise oma peremärk
 • mardikostüümi õmblemine - igaüks saab hakkama, tule ja tee proovi!
 • mardimaski meisterdamine!
 • proovi kätte leivategemises - küpseta ise mardileib!
 • joonistamine - võta sõber või pereliige kampa ja joonistage teineteisest meeleolukas pilt!
 • ühistöö - okstest seinamati valmistamine - jäta oma osavõtust kooli seinale märk maha!
 • õpi selgeks mardilaul!

Kinkige oma perele üks vahva päev - meie poolt kõik ettevalmistused ja hea tuju, et võiksite õhtul oma perega ühiselt lõbusa mardijooksu ette võtta!

 

Haapsalu varjupaik sai annetuste eest koeratoitu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sünnipäevanädalal kogus koolipere annetusi toetamaks Haapsalu loomade varjupaiga asukaid. Kogusime 283.- krooni. Annetuse andsid üle loomakaitseteemalise plakatikonkursi parimate tööde autorid: Risto Telling, Ravil Khalilov, Harald Limbak, Mikk Naar, Martin Veide, Joosep Altmets, Silver Loorens, Karmel Lääts, Astrid Ollema (kahjuks ei saanud osaleda). Täname kõiki annetajaid!

 

 

MATKAMÄNGU VÕITJAD

Matkamäng on edukalt lõpule jõudnud ja väsinud, kuid õnnelikud osalejad kõik finišeerunud.

Võidukas esikolmik on:

 • I koht võistkond Õunad koosseisuga: Johanna, Liisa, Margus P, Silver L ja Katarina
 • II koht võistkond FAIL (II) koosseisuga: Anu, Eleri, Andero, Mihkel O, Mihkel L ja Ainar
 • III koht võistkond Patsikummid koosseisuga: Johannes, Margus L, Marto ja Mihkel T.

Kiitus kõigile osalejatele!!!

Suured tänud lapsevanematele, kes aitasid mängu läbi viia: Ervin Paaliste, Jaanika Melsas ja Sigrid Soosaar!

Ning kõige suurem tänu Kaidi Sitsile, kes kogu korraldamise töö ära tegi ja selle vahva mängu ellu viis ning tema abilistele Kaitseliidust ning Naiskodukaitsest!!!

 

 

 

 

HELKURID KÜLGE!

Sügis ja pime aeg on käes ning viimane aeg on helkurid välja otsida ja endale külge riputada! TEE SEDA KOHE PRAEGU! Sest kui õhtul pimedas tee jääres jalutades avastad, et helkurit ei ole, on juba liiga hilja...

Helkuri kandmine on kohustuslik nii lastele kui ka täiskasvanutele ja selle olemasolu kontrollib politsei!

 

KOOLI SÜNNIPÄEV!

Oru koolil on sel aastal 106. sünnipäev, mida tähistatakse 15. oktoobril. Sel päeval seikleme Oru valla sügisesel maastikul Kaitseliidu poolt korraldatud meeleolukal ja põneval matkamängul, kus kõik õpilased saavad oma oskused proovile panna ning sooritada ülipõnevaid ülesandeid. Ühisel jõul koostöös sõpradega ületatakse takistusi ja võideldakse vaenlasega.

Matkamängus osalemiseks on õpilased nädala jooksul moodustanud 6-liikmelised võistkonnad. IGAL OSALEJAL on kohustuslik kaasa võtta varustus, seda KONTROLLITAKSE enne rajale minekut.

Varustusse kuulub:

 • ilmastikule sobilik riietus
 • vihmariided (kile vms)
 • mugavad jalanõud või kummikud
 • varusokid
 • müts
 • sall
 • kindad
 • jook (soovitavalt vesi)
 • kauss
 • lusikas
 • tass
 • taskurätikud

Valmis tuleb olla selleks, et jalad võivad märjaks saada!

Päevakava:

 • Kell 8.30 koguneme valla saali ja pühendame väikese esinemise ning ühislaulmise koolile sünnipäeva puhul.
 • 9.00 matkamängu START
 • Esimesena finišeerinud võistkonnad saavad alustada lõunasöögiga orienteeruvalt kell 13.00
 • Peale lõunasööki on ÜHINE SÜNNIPÄEVATORDI söömine!

Koolibussiringid koju on sel päeval muudetud varasemaks!

Buss sõidab:

 • 14.20 Nigula suunas
 • 14.40 Vedra suunas
 • 15.15 Seljaküla suunas
 


Lehekülg 26 / 28

Kalender

<<  August 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions