Oru Kooli Koduleht

 • Suurenda kirja suurust
 • Vaikimisi kirja suurus
 • Vähenda kirja suurust

Järgmine nädal on üritusterohke!

24. mail toimub meie koolis Vigurivända maakondlik võistlus. Liiklusringi õpilased saavad sooritada jalgrattalubade eksamit.

25. mai saab olema teistmoodi koolipäev.
1. ja 2. tunni ajal kogumene saali, kus viime läbi ekskursiooni konverentsi. Igal klassil on kohustus teha 10-minutiline kokkuvõte ekskursioonil õpitust ja nähtust ning see tervele koolile ette kanda.

Peale konverentsi läheme välja sportima - toimub kevadine spordipäev.
Kavas on järgmised alad:

 • kaugushüpe
 • 60m jooks
 • pallivise
 • kuulitõuge
 • pikamaajooks

Spordialades võib ette tulla muudatusi

Koolipäev on lühendatud. Pikapäevasöömist ei toimu. Koolibuss läheb sel päeval varem. Täpsem ajakava selgub peagi.

27. mai õhtul kell 18:00 on pidulik direktori vastuvõtt. Direktori vastuvõtule kutsutakse tublimad õpilased, kes lisaks püüdlikkusele õppetöös on üles näidanud aktiivsust ja osavõtlikkust klassivälises tegevuses, on oma kooli edukalt esindamas käinud nii olümpiaadidel, spordivõistlustel kui ka muudel konkurssidel.

28. mail kõlab lõpuklassile viimane koolikell. Sel päeval tuletavad nad meelde oma koolitee algust ja saavad end veel kord tunda esimese klassi lastena. See on 9. klassile üks rõõmus ja muretu päev enne eksamiperioodi algust.

 

Näitlejaid saatis edu

Oru Kooli 2. klassi näitering esindas Läänemaad Algklasside Kooliteatrite Riigifestivalil, mis toimus 7.-8. mail Pärnus.

Mängisime kõigile nähtud-tuntud lavastust "Jänku-Onu lood"

Žüriisse kuulusid:

Maret Oomer, Eesti Harrastusteatrite Liidust
Triin Lepik ja Priit Loog, Endla teatri noored näitlejad

Festivalil ei pandud lavastusi pingeritta vaid kõik trupid said  autasu "ANTI".
Oru näiteringi lavastus märgiti ära, kui terane improlavastus. Omavahelises vestluses mainis žürii, et oli näha, kuidas meie noored näitlejad nautisid mängu laval ega mõelnud teksti peale. Lisati veel, et lihtsuses peitub ilu. Tõepoolest, ei kaasne ju meie etendusega suuri uhkeid dekoratsioone.

Küll aga jagati festivalil näitlejapreemiaid.
Selles osas läks Orukatel väga hästi. Kuuest näitlejast kolm said pärjatud:
Reena Roos, Rebase-Onu osa eest
Mikk Naar, Jänku-Onu osa eest
Märten Matthias Rääli, Siili-Onu osa eest

Festivali juhtinud noormehele anti võimalus jagada välja ka oma preemiad nendele näitlejatele, kes talle meelde jäid. Ta pidi otsustama sekundite jooksul, kellele väikseid "ANTI-si" jagada. Üllatav oli see, et meie eelnimetatud kolm näitlejat said ka nüüd väikesed auhinnad.

Kaidi Sits, näiteringi juhendaja.

 

Emadepäevakontsert ja õpilastööde näitus

Esmaspäeval, 10. mail, ootame kõiki emasid, vanaemasid ja teisi pereliikmeid emadepäevakontserdile. Kontserdi algus on kell 18:00.

Esmaspäevast alates on ka peagi avatavas uues kunstiklassis ning koridorides üleval õpilastööde näitus, kus saab näha aasta jooksul valmistatud käsitööesemeid ja joonistatud pilte.

Kõik lapsevanemad on oodatud näitust vaatama.

 

Ernst Enno omaloomingu konkursil edukad tulemused

Läänemaal toimus Ernst Enno omaloomingu konkurss teemal "Mina ja loodus". Võistlusele oodati luuletusi ja lugusid loodusest, mis räägiksid unustamatutest kohtumistest imepärase loodusega.

Sel aastal esitati 96 lugu ja luuletust.

Ka meie kooli õpilased võtsid konkursist osa. I-III klasside vanuserühmas olid edukad Mario Konks tööga "Lugu oravapojast" ning Mikk Naar tööga "Minu rebased".

31. märtsil toimus Haapsalu Lasteraamatukogus E. Enno nimeline etluskonkurss. Seal käisid meie kooli esindamas Gerhard Murro, Mikk Naar ja Märten Matthias Rääli, kes ka žüriile positiivselt silma jäi.

 

Õpilased käisid esinemas Oru Hooldekodus

Meie kooli õpilased Mihkel Türnpu, Kris Kaasen, Maritta Kurikka, Reena Roos, Kati Kahn, Karmel Lääts ja Kaitlyn Lääts käisid emadepäeva eel Oru Hooldekodu rahvast rõõmustamas ja esinesid neile väikese kontserdiga.

 

Haapsalu Rahvaülikoolis tulemas koolitus lapsevanematele

Enesearengu koolitus lapsevanematele

Toimumise aeg: 13. ja 20. mail 2010, kl 17.30 – 20.30

Koht: Haapsalu Rahvaülikool, Lihula mnt 12, 90507, Haapsalu (III korrus)

1) Kuidas oma emotsioonidega toime tulla? 13. mail kell 17.30 – 20.30

 • Mida peaks teadma emotsioonide kohta?
 • Milline on vanemate tegelik mõju lastele?
 • Kas emotsioonid juhivad mind või saan ma ise neid juhtida?
 • Kuidas vabaneda „emotsionaalsest sõltuvusest“
 • Miks on oluline teadlikult valida, mida pidada kõige olulisemaks?
 • Kuidas luua armastav ellusuhtumine, et olla õnnelik?

2) Kuidas arendada suhteid peres?  20. mail kell 17.30 – 20.30

 • Mis on kvaliteetsete suhete aluseks?
 • Mida arvestada suhtlemisel?
 • Kuidas me endalt ja teistelt jõudu ära võtame?
 • Kuidas suurendada oma mõjukust?
 • Milles väljendub vanema autoriteet?
 • Kuidas luua elus harmooniat ja kuivõrd võimalik see on?

Koolitus on osalejale tasuta.

Täpsem informatsioon ja registreerimine: http://www.hru.ee/?page_id=555

 

Reedel koolis nõiad

Pane oma fantaasia tööle ja mõtle omale välja ja valmista kostüüm. Reedel, 30. aprillil on koolis volbripäev ja ootame kõiki kooli nõiakostüümis.

Kostümeeritud nõiad saavad peale tunde osaleda koolisisesel nõidade "luualennuvõistlusel".

 

Häid tulemusi väljaspool kooli aprillikuus

 • Lihula Kunstide Majas toimus 15. aprillil kirjanduslik viktoriin 4. klassile. Meie kooli esindasid Kaitlyn Lääts, Martten Tiitsma ja Margus Paaliste, kes saavutasid 7. koha.
  Õpilastele meeldis uut moodi viktoriin väga. Korraldajate sõnul hakatakse sarnast üritust igal aastal erinevates koolides läbi viima. Võib juhtuda et see vahva üritus saab tulevikus teoks ka meie koolis.
 • 16. aprillil toimus maakondlik inglise keele olümpiaad, kus osales 6. klassist Andreas Peikel ja saavutas 5. koha.
 • 17. aprillil toimus Viljandis Eesti koolispordi liidu poolt korraldatud 6.-9. klassi rahvaliiga võrkpallivõistlus segavõistkondadele. Osalesid Talis Tamm, Johannes Nõupuu, Kristjan Tiitsma, Liisa Raie, Johanna Nõupuu, Eleri-Kristel Kuimet, Merili Konks ja Anu Ljubimova. Võistkond saavutas 3. koha.
 • Silver Loorens osales edukalt üleriigilisel laste ja õpilaste kunsti- ja kirjatööde võistlusel Euroopa koolis ning on palutud 7. mail Tallinna Õpetajate Majja autasustamisele.
 

Kevadel õues õppimas

Sel nädalal oli õpilastel hea võimalus kooliseinte vahelt välja saada. Kooliastmete kaupa sõideti Silma Õpikotta, kus lastele oli ettevalmistatud looduseteemaline õppepäev. Lisaks tarkuste kogumisele ja värskes õhus liikumisele sai igaüks päeva lõpuks midagi oma kätega meisterdada. Lastele meeldis õpikojas väga.

Pilte sellest üritusest saab vaadata galeriist - vajuta siia.

Eelmisel nädalal külastasime samuti kogu kooliga Silma Õpikoda, kus kohtusime loodusemees Fred Jüssiga. Kohtumise teemaks olid looduse hääled - kuulati ja õpiti tundma erinevate lindude laule.

Kas sina tead, milline lind laulab suvel põõsa sees: "Eks sa ise tea..." või kellele kuulub laul: "Sitsikleit, sitsikleit, püksid, püksid, püksid..."?

 

Kool alustab 2010/2011 õa uute õpilaste registreerimist 29. märtsil!

Oru Kool on asutatud külakoolide baasil 15. oktoobril 1903. aastal. Kool on tegutsenud erinevatel ajalooperioodidel põhiharidust või algharidust andva õppeasutusena. 1. septembriks 1998 valmis uus ja kaasaegne koolihoone Linnamäel, mis tegutseb põhikoolina. See asub 16 km ehk 15 minuti autosõidu kaugusel Haapsalu kesklinnast, 10 minuti kaugusel Uuemõisast ja Taeblast. Õpilastele kooli ja koju sõiduks on organiseeritud transport.

Tänasel päeval on meil ühtehoidev koolipere -  nooruslik õpetajaskond ja toredad õpilased. Oru Kooli õpikeskkond on üks kaasaegsemaid maakonnas, kus arvestatakse iga lapse heaolu.

Õppetöös on pööratud tähelepanu õpetuse terviklikkusele. Asukohast tulenevalt peame oluliseks loodusharidust. Enam tähelepanu pöörame inglise keele õppimisele, mis algab 2. klassist. Lisavõimalusi lastele ja täiskasvanutele hakkab pakkuma peatselt valmiv kunstiklass.

Mõned näited selle õppeaasta Oru Kooli õpilaste tulemustest: Kalevi Liiga Läänemaa mängudel tüdrukute võrkpallis 1. koht; Ilon Wiklandi teemalises linnamängus saavutati 1. koht matemaatikaolümpiaadil 4. klassi piirkondlikus voorus 3. koht; terviseolümpiaadil 3. koht; bioloogiaolümpiaadil saavutasid nii 6. kui ka 7. klass 3. koha; Läänemaa koolinoorte mälumängusarja kahes voorus saavutati esikoht, individuaalmängus 2. koht; Oru Kooli näitering saavutas Läänemaa Koolinoorte IX teatrifestivalil esikoha ning parima peaosatäitja tiitli; Oru Kooli õpilane on rahvusvahelise kunstikonkursi "Maa värvid" laureaat jpm.

Kool väärtustab lisaks igapäevasele õppetööle terviseedendust ja sporti. Spordisaal on aktiivses kasutuses hiliste õhtutundideni. Õpilased võtavad osa pea kõigist Läänemaa Koolispordiliidu võistlustest ning organiseerivad ise sõpruskohtumisi.

Õppetööst vabal ajal on koolimajas võimalik lastel ja täiskasvanutel tegeleda oma hobidega ning muusikaklassis õppida erinevaid pille: plokkflööti, kitarri, trumme ja klaverit. Koolis tegutseb 11 huviringi. Populaarsemateks on nendest osutunud puutöö, kaunid kunstid, näitering, trummi- ja kitarriõpe, sportmängud. Kooli rahvatantsijad ja koorilauljad võtavad osa tantsu- ja laulupidudest. Ringitunde avatakse ja vajadusel ka suletakse õpilaste huvidest lähtudes. Koolivälisest tegevusest võtab osa ka suur hulk lapsevanemiad ja kohalikke täiskasvanuid. Koolipere väärtustab kogupere üritusi ning ühistunde loomist.

Oru Kooli tegevusi toetavad meie head sõbrad Kaitseliidust, Silma Õpikojast, politseist, Päästeametist, Maanteeametist, vallavalitsusest ja kogukonnast. Koostöös Kaitseliiduga on läbi viidud sügisesed matkamängud, õpilased osalevad Noorte Kotkaste ja Kodutütarde tegevuses, Silma Õpikojaga arendame koolis loodusharidust, sõbrad politseist aitavad hea seista kõikide huvide ja eelkõige turvalisuse eest, koos päästeametiga õpime kaitsma ennast ja aitama teisi, koostöös maanteeametiga õpetame lapsi ohutult liiklema. Koostööpartnerid aitavad mitmekesistada igapäevast koolitööd.

Oru Koolis valitseb üksteist toetav ja õppimisele orienteeritud turvaline õhkkond, kus arvestatakse iga õpilase eripära. Kooli eesmärgiks on  aidata kaasa õpilaste võimetest ja huvidest lähtuvale arengule.

Andres Kampmann
Oru Kooli direktor

Avalduse lapse Oru Kooli panemiseks saab saata siit.

Või tule kooli: Kaart

Oru Kool
Linnamäe küla
Oru vald
Läänemaa
91001

Info telefonil 47 95 423 või 52 98 118

 


Lehekülg 24 / 29

Kalender

<<  Oktoober 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  910
202122
23242526272829
3031     

Tulekul!

No current events.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions