Oru Kooli Koduleht

 • Suurenda kirja suurust
 • Vaikimisi kirja suurus
 • Vähenda kirja suurust

Inglise keele kursused täiskasvanutele

Ka sel aastal jätkuvad täiskasvanute INGLISE KEELE kursused Oru Koolis

1. grupp TEISIPÄEVAL 2. NOV KELL 17.30

2. grupp KOLMAPÄEVAL 3. NOV KELL 17.30

Palun teatage osalemisest tel 56 650 797

või  ylle.ehanurm/at/mail.ee

Kohtumiseni!

Ülle Ehanurm

 

Tagasi Kooli nädal 18.-22. oktoober

18. - 22. oktoobril toimub üleriigiline projekt "Tagasi kooli". Sel nädalal kutsutakse koolidesse üle Eesti tundi andma ja kogemusi jagama külalisõpetajaid – tegusaid kodanikke, lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ja ka neid, kellel ei ole konkreetse kooliga veel vahetut suhet, ent kes soovivad seda luua.

Külalisõpetajate tunnid võimaldavad muuta koolielu mitmekesisemaks, vahendades õpilastele praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest eluvaldkondadest

Oru Kool pakub samuti selle nädala raames lapsevanematele, kooli vilistlastele ja kõigile teistele asjast huvitatutele võimalust tulla lastele tundi andma või oma tegevusala tutvustama.

Igaüks teab, mis tunne on õpilasena klassis istuda. Aga kuidas paistab tund seistes klassi eest õpetajana? Tule ja saa teada!

Võta ühendust huvijuhiga (kait@oru.edu.ee) või oma lapse klassijuhatajaga (juhul kui oled meie kooli õpilase lapsevanem) ja lepi tunni teema ning aeg kokku.

 

TÄHELEPANU! Koolibussid 12. oktoobril!

12. oktoobril sõidab kogu Oru Kool Tallinasse õppepäevale. Külastatakse Riigikogu ja muuseumeid. Seoses sellega sõidavad koolibussid teisiti!

Kogunemine ja väljasõit kooli juurest kell 7:15.

Õpilased, kes elavad  Jalukses, Keedikas, Seljakülas ja Nigulas, võetakse tee äärest bussi peale.

Koolibuss sõidab sel hommikul järgnevalt Linnamäe suunal:

 • Uugla 6:45
 • Urge 6:55
 • Lepiku-Jaani 6:58
 • Vedra 7:00
 • Niibi 7:06

Tagasi jõutakse orienteeruvalt kell 18. Tee äärest peale võetud lapsed saavad samas kohas ka bussi pealt maha. Ülejäänud transporti vajavad lapsed viiakse koju koolibussiga.

 

Sügisene spordipäev

7. oktoobril toimub sügisene spordipäev Uuskalda Spordi- ja Puhkekülas.

Toimub 4 esimest koolitundi (tunni pikkus 30 min)

Peale söömist jalgsimatk Uuskalda keskusesse.

Kaasa soojad spordiriided.

 

Täname õpetajate päeva korraldajaid

Oru Kooli õpetajate pere tänab kõiki 8. ja 9. klassi õpilasi, klassijuhataja Aive Nõupuud ja lapsevanem Eda Tammet, kes korraldasid lõbusa, meeldejääva ning samas tööka ja asjaliku õpetajate päeva!

 

Tasuta koolitused lapsevanematele ja tervist edendavale koolile

Kullamaa Kultuurimajas viiakse selle õppeaasta jooksul läbi kolm koolitust. Nendest on võimalik soovi korral osa võtta nii meie kooli õpetajatel kui ka lapsevanematel. Koolitused on kõigile tasuta.

Hea lapsevanem, kui oled huvitatud nendel koolitustel osalemisest, siis võta ühendust oma lapse klassijuhatajaga. Võimalusel lepime kokku ühise transpordi osas.

Koolitused toimuvad järgmiselt:

 1. 13. oktoober kell 16:30 - 19:30 - Vaimne tervis - Viigi Viil
 2. 11. november kell 16:30 - 19:30 - Tervislik toit - Raivo Vokk
 3. 17. märts kell 16:00 - 19:00 - Narkomaania - Mare Liige
 

Oru Kool külastab Riigikogu

12. oktoobril toimub Oru Kooli väljasõit Tallinnasse. Teeme ekskursiooni Riigikogu hoonesse ja külastame ka istungit ning Pika Hermanni torni. Tehakse ringkäik vanalinnas, külastatakse Tervishoiu muuseumit ja Okupatsioonide muuseumit. Võimaluse ja soovi korral läheme AHHAA keskusesse 4D kinno.

Kooli poolt makstakse kinni sõit Tallinnasse ja tagasi, muuseumi külastused ja ekskursioonid.

Lapsel endal tuleb kaasa võtta taskuraha (60.-) lõunasöögi jaoks. Lõunat sööme ühiselt Riigikogu sööklas. Kes soovib AHHAA keskuses 4D kinno minna, tuleb võtta kaasa piletiraha 50.-.

NB! Riigikogu külastuseks peab kaasas olema pildiga dokument (näiteks õpilaspilet)

 

Koolitööd reguleerivates seadustes on sellest õppeaastast muudatused

Alates 1. septembrist 2010 hakkas kehtima uus riiklik õppekava ning põhikooli- ja gümnaasiumiseadus. Lisaks tavapärasele õppetööle reguleerivad need ka kõiki teisi tegevusi koolis, kuhu hulka kuuluvad mitmesugused projektid, klassivälised tegevused jms. Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses on oluline muudatus koolikohustuse täitmise kohta. Koolikohustuse mittetäitmine võib uue seaduse järgi lapsevanemale kaasa tuua rahalise trahvi.

Lingid elektroonilisele Riigi Teatajale:

Põhikooli riiklik õppekava

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus

Soovitame kõigil lapsevanematel nendega tutvuda.

 

Võimalus lapsevanematele - proovi kätt juhendajana!

Hea lapsevanem, kui oled huvitatud väikese õpilaste grupi juhendamisest, siis nüüd on sul see võimalus. Algamas on projekt „hoidise valmistamine sügisnäituseks“  ja kutsume üles lapsevanemaid selles osalema.

Juhendatav õpilaste grupp (3-4 last) peaks välja mõtlema, millist hoidist nad soovivad valmistada. Peavad muretsema vajaliku tooraine ning sellest valmistama hoidise. Tööprotsessist tuleb teha fotosid. Hoidised koos fotodega pannakse kooli sügisnäitusele ja iga õpilane sellest klassist saab maitsmiseks väikese purgitäie hoidist. Hoidise valmistamiseks saab soovi korral kasutada kooli õppekööki.

Kui tunned, et see võimalus on just sulle ja oled valmis lastega koos ühe põneva hoidise valmis tegema, siis võta kiiresti ühendust oma lapse klassijuhatajaga.

Hoidis tuleb valmis teha hiljemalt 1. oktoobriks.

 

Alustasime õppeaastat kahepäevase loodusõppelaagriga Silma Õpikojas

Alanud on uus kooliaasta ja suvine vabadus asendub tüütu paigalistumisega koolipingis. Seekord otsustasid meie kooli õpetajad alustada aastat teisiti ja kogu kooliperega sõideti Silma Õpikotta kahepäevasesse loodusõppelaagrisse. Päevad olid pikad, täis tihedat õppetööd ja palju liiguti looduses, kuid kellegi suust ei kostunud nurinat, sest vaheldusrikkust, uusi avastusti ja häid emotsioone jätkus igaks sammuks.

Laagrit läbivateks teemadeks olid seeneriigi tundmaõppimine ning vees elutsevate putukate uurimine. See viimane oli kõigi õpilaste vaieldamatu lemmik. Õpikoja terrassile valmis pandud laudadel ootasid mikroskoobid, tühjad akvaariumid ja raamatud vee-elanike määramiseks. Instruktsioonide jagamise ajal olid lapsed üsna elevil ja tahtsid juba kiiremini kanali äärde tormata, et vees peituva maailmaga tutvust teha - kaua ei tulnud oodata, sest kätte jagati kahvad, põhjakaapijad, lusikad ja kannud, millega veeputukaid püüdma tuli hakata...

 


Lehekülg 22 / 29

Kalender

<<  Oktoober 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  910
202122
23242526272829
3031     

Tulekul!

No current events.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions