Oru Kooli Koduleht

 • Suurenda kirja suurust
 • Vaikimisi kirja suurus
 • Vähenda kirja suurust

Aasta õpetajad 2010

"Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Haridustöötajate Liit, Eesti Haridustöötajate Liidu maakonna- ja linnaliidud ning maa- ja linnavalitsused kuulutavad igal aastal välja aasta õpetaja valimise konkursi.

Konkursi eesmärk on tunnustada õpetajaid, kasvatajaid, haridusasutuste juhte jt haridustöötajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on aidanud kaasa noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isiksusteks.

Kandidaate võivad esitada õpilased, lapsevanemad, pedagoogid, pedagoogide ühendused ja kollektiivid, kohalikud omavalitsused ja omavalitsuste liidud, haridusasutuse juhtkonnad ja ka üksikisikud ja muud organisatsioonid. Aasta õpetaja nimetuse vääriliseks tunnistatute hulgast valivad maavalitsuse haridusosakond või linnavalitsuse haridusamet ja haridustöötajate maakonna-/linnaliit välja esindaja(d)" /allikas: Haridus- ja Teadusministeerium/

Oru Koolis on 2010. aastal valitud kaks õpetajat selle tiitli vääriliseks. Õpetaja Margit Kiivit, kes päevis aasta õpetaja tiitli ning õpetaja Tiia Tamm, kes on välja teeninud aastate õpetaja tiitli.

PALJU ÕNNE!

 

Matkamäng 22. oktoobril

Toimumisaeg: reedel 22. okt kell 8:30 - 15:00

Võistkonnad: huvijuht määrab kaptenid, kelle ülesandeks on omale meeskond kokku panna. Meeskonda kuuluvad igast kooliastmest 2 liiget.

Trass: rajal on 11 kontrollpunkti, millest osa võivad olla ilma kohtunikuta (postkastid). Raja pikkus 8 - 11 km.

Varustus: matkaks sobiv ilmastikule vastav riietus ja jalatsid, vihmakeep, peakate, seljakott, joogipudel joogiga, midagi magusat, võileib või midagi muud rajal näksimiseks (kooli lõunasöök on sel päeval alles kell 14-15), toidukauss, kahvel või lusikas, joogitops. Meeskonna peale peab olema kirjutusvahend, paber, 2 mobiiltelefoni. Varustust kontrollitakse rajal!

Kontrollpunktid: 1. seemnete tundmine, 2. graanaadivise, 3. Laskmine, 4. Varustuse kontroll, 5. Teadmiste test (NB! tutvu Oru valla üldinfo ja loodusega www.oruvald.ee), 6. Takistusrada, 7. Meeskonnatöö, 8. Meeskonnatöö, 9. Esemete otsimine, 10. Miiniväli, 11. Üllatusülesanne.

Tulemuste arvestamine: Arvestatakse ka aega. Aeg hakkab jooksma esimeses kontrollpunktis ja fikseeritakse viimases kontrollpunktis. Kontrollpunktides teenitakse punkte, mille alusel koostatakse pingerida ja jagatakse kohapunktid. Võrdse punktisumma korral saab parema koha see võistkond, kes läbis raja kiiremini.

 

Inglise keele kursused täiskasvanutele

Ka sel aastal jätkuvad täiskasvanute INGLISE KEELE kursused Oru Koolis

1. grupp TEISIPÄEVAL 2. NOV KELL 17.30

2. grupp KOLMAPÄEVAL 3. NOV KELL 17.30

Palun teatage osalemisest tel 56 650 797

või  ylle.ehanurm/at/mail.ee

Kohtumiseni!

Ülle Ehanurm

 

Tagasi Kooli nädal 18.-22. oktoober

18. - 22. oktoobril toimub üleriigiline projekt "Tagasi kooli". Sel nädalal kutsutakse koolidesse üle Eesti tundi andma ja kogemusi jagama külalisõpetajaid – tegusaid kodanikke, lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ja ka neid, kellel ei ole konkreetse kooliga veel vahetut suhet, ent kes soovivad seda luua.

Külalisõpetajate tunnid võimaldavad muuta koolielu mitmekesisemaks, vahendades õpilastele praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest eluvaldkondadest

Oru Kool pakub samuti selle nädala raames lapsevanematele, kooli vilistlastele ja kõigile teistele asjast huvitatutele võimalust tulla lastele tundi andma või oma tegevusala tutvustama.

Igaüks teab, mis tunne on õpilasena klassis istuda. Aga kuidas paistab tund seistes klassi eest õpetajana? Tule ja saa teada!

Võta ühendust huvijuhiga (kait@oru.edu.ee) või oma lapse klassijuhatajaga (juhul kui oled meie kooli õpilase lapsevanem) ja lepi tunni teema ning aeg kokku.

 

TÄHELEPANU! Koolibussid 12. oktoobril!

12. oktoobril sõidab kogu Oru Kool Tallinasse õppepäevale. Külastatakse Riigikogu ja muuseumeid. Seoses sellega sõidavad koolibussid teisiti!

Kogunemine ja väljasõit kooli juurest kell 7:15.

Õpilased, kes elavad  Jalukses, Keedikas, Seljakülas ja Nigulas, võetakse tee äärest bussi peale.

Koolibuss sõidab sel hommikul järgnevalt Linnamäe suunal:

 • Uugla 6:45
 • Urge 6:55
 • Lepiku-Jaani 6:58
 • Vedra 7:00
 • Niibi 7:06

Tagasi jõutakse orienteeruvalt kell 18. Tee äärest peale võetud lapsed saavad samas kohas ka bussi pealt maha. Ülejäänud transporti vajavad lapsed viiakse koju koolibussiga.

 

Sügisene spordipäev

7. oktoobril toimub sügisene spordipäev Uuskalda Spordi- ja Puhkekülas.

Toimub 4 esimest koolitundi (tunni pikkus 30 min)

Peale söömist jalgsimatk Uuskalda keskusesse.

Kaasa soojad spordiriided.

 

Täname õpetajate päeva korraldajaid

Oru Kooli õpetajate pere tänab kõiki 8. ja 9. klassi õpilasi, klassijuhataja Aive Nõupuud ja lapsevanem Eda Tammet, kes korraldasid lõbusa, meeldejääva ning samas tööka ja asjaliku õpetajate päeva!

 

Tasuta koolitused lapsevanematele ja tervist edendavale koolile

Kullamaa Kultuurimajas viiakse selle õppeaasta jooksul läbi kolm koolitust. Nendest on võimalik soovi korral osa võtta nii meie kooli õpetajatel kui ka lapsevanematel. Koolitused on kõigile tasuta.

Hea lapsevanem, kui oled huvitatud nendel koolitustel osalemisest, siis võta ühendust oma lapse klassijuhatajaga. Võimalusel lepime kokku ühise transpordi osas.

Koolitused toimuvad järgmiselt:

 1. 13. oktoober kell 16:30 - 19:30 - Vaimne tervis - Viigi Viil
 2. 11. november kell 16:30 - 19:30 - Tervislik toit - Raivo Vokk
 3. 17. märts kell 16:00 - 19:00 - Narkomaania - Mare Liige
 

Oru Kool külastab Riigikogu

12. oktoobril toimub Oru Kooli väljasõit Tallinnasse. Teeme ekskursiooni Riigikogu hoonesse ja külastame ka istungit ning Pika Hermanni torni. Tehakse ringkäik vanalinnas, külastatakse Tervishoiu muuseumit ja Okupatsioonide muuseumit. Võimaluse ja soovi korral läheme AHHAA keskusesse 4D kinno.

Kooli poolt makstakse kinni sõit Tallinnasse ja tagasi, muuseumi külastused ja ekskursioonid.

Lapsel endal tuleb kaasa võtta taskuraha (60.-) lõunasöögi jaoks. Lõunat sööme ühiselt Riigikogu sööklas. Kes soovib AHHAA keskuses 4D kinno minna, tuleb võtta kaasa piletiraha 50.-.

NB! Riigikogu külastuseks peab kaasas olema pildiga dokument (näiteks õpilaspilet)

 

Koolitööd reguleerivates seadustes on sellest õppeaastast muudatused

Alates 1. septembrist 2010 hakkas kehtima uus riiklik õppekava ning põhikooli- ja gümnaasiumiseadus. Lisaks tavapärasele õppetööle reguleerivad need ka kõiki teisi tegevusi koolis, kuhu hulka kuuluvad mitmesugused projektid, klassivälised tegevused jms. Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses on oluline muudatus koolikohustuse täitmise kohta. Koolikohustuse mittetäitmine võib uue seaduse järgi lapsevanemale kaasa tuua rahalise trahvi.

Lingid elektroonilisele Riigi Teatajale:

Põhikooli riiklik õppekava

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus

Soovitame kõigil lapsevanematel nendega tutvuda.

 


Lehekülg 22 / 29

Kalender

<<  Detsember 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
      1  2
  4  5  6  8  910
11121314151617
1819222324
25262728293031

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions