Oru Kooli Koduleht

• Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Väikesesse Oru Kooli mahutati 3 kultuuri ehk ligi 20 riiki!

Teisipäeval, 16. mail leidis Oru Koolis aset emadepäevale pühendatud kohvikute tänav, kus olid esindatud kolme kultuuri rahvused.

1.-3. klassi kanda oli eesti kultuur, millele leiti huvitav lahendus Lotte Kohviku näol. 4.-6. klass andis edasi inglise keelt kõnelevate maade kultuuri ning 7.-9. klass pakkus võimalust nina slaavlaste ukse vahelt sisse pista.

Tegevused varieerusid lauamängudest ja USA osariikide ära arvamisest köieveo ning Maša ja Karu joonistamiseni.

Kohvikute vahel käis ostjate endale rabamise pärast tihe rebimine. Propageeriti ulatuslikke allahindlusi ja mängu pandi kõik riukad, alustades võimendusega reklaamimisest ja lõpetades paragrahv 10 rikkumisega.

§10 – Keelatud on reklaamida oma tooteid võõra asutuse tegevuspinnal.

Artikli autorid Reena Roos ja Mikk Naar.

Oru Kooli kohvikute tänav!

Oru Kooli kevadball!

5. mail kell 18.00 toimus Oru Koolis esimene kevadball.Üritus oli mõeldud 6. - 9. klasside õpilastele. Selleks, et noored oleks õhtuseks paremini ette valmistatud, viisid juhendajad Liivia Lints ja Silver Loorens läbi tantsuõpetuse tunnid, kus  noortele õpetati valikut peotantsudest. Selgeks said rumba, samba, aeglane valss ja dźaiv.

Oru Kooli õpilased osalesid vabariiklikus Teaduslahingu voorus!

Oru Kooli tiim saavutas Teaduslahingu vabariiklikus voorus kolmanda koha! Osalesid kõikide maakondade parimad võistkonnad. Meid esindasid Andra Reidla, Mihkel Türnpu, Märten Matthias Rääli. Väga tublid!

Lilli Orav saavutas kõrge koha üle-eestilisel laste ja noorte keraamikakonkursil

Oru Kooli 9. klassi õpilane Lilli Orav, saavutas Tallinna Huvikeskus Kullo korraldatud üle-eestilisel laste ja noorte keraamikakonkursil "Savisellid", kõrge kolmanda koha . Lilli tööd on esindatud ka Kullo Lastegaleriis.

Pildi peal hai,  üks Lilli kolmest tööst.

Reena Roos osales Sten Roosi muinasjutuvõistlusel!

Oru Kooli 9. klassi õpilane Reena Roos osales Sten Roosi muinasjutuvõistlusel looga "Kulda testitakse tules". Reena saavutas ergutusauhinna ning oli kutsutud ka lõpuüritusele Tallinna Raekojas. Lääne Elule antud intervjuus ütles Reena, et inspiratsiooni oma lugude jaoks saab ta rahvatarkustest ja vanasõnadest.  "Kulda testitakse tules" jutustab sellest, et nõnda nagu kuld puhastub ja muutub tules täiuslikumaks, täiustavad ja puhastavad ka ebaõnnestumised.

Näiteringi etteasted!

Aprill on teatrikuu. Ka meie näiteringi õpilased valmistasid selleks puhuks ette lühinäidendid, mida esitleti kogu kooliperele. Ettevalmistustöö ja kostüümid tegid noored ise. Näidendite jaoks saadi inspiratsiooni erinevatest muinasjuttudest.

Rannalõõtsa võistumängimises osales Oru Kooli õpilane Mona Pihlakas!

Laupäeva õhtul oli Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaal pilgeni rahvast täis – toimus Rannalõõtsa võistumängimine, kus võtsid omavahel mõõtu lõõtspilli- ja karmoskamängijad. Võistlejaid oli üle kahekümne ning vanuses 6- 80 eluaastat. Osales ka Oru Kooli 7. klassi õpilane Mona Pihlakas, kes pälvis publiku lemmiku tiitli. Palju õnne.

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas Oru Kooli!

29. märtsi hommikul oli Oru Koolis liikudes näha sagimist ning õhus tunda  ootusärevust. See oli esimene kord kui koolimajja oli tulemas Eesti Vabariigi president.  Külaline võeti vastu üheskoos kooli fuajees - muusikaõpetaja oli ette valmistanud mitu laulu ning õpilaste tervitussõnad ütlesid edasi Mihkel Türnpu ja Rebeka Villakov. Proua Kersti Kaljulaid sai kingiks Oru Kooli sümboliks oleva liblika Oospila Orula kujutisega rinnamärgi ning õpilaste esseed teemal „Minu Eesti 100 aasta pärast“.

Kersti Kaljulaid tutvus koolimajaga, astus sisse klassidesse ning vaatles, milliste tegevustega õpilased tunnis tegelevad. Külaline ei pidanud paljuks ka piiluda õpikutesse. Õpetajate toas kohtuti koolipersonaliga ning vesteldi teemal, mis teeb ühest koolist keskkonna, kuhu soovitakse järjepidevalt õppima tulla.

6. – 9. klassi õpilastega vesteldi Euroopa Liidu tähtsusest, rahvusvaheliste suhete olulisusest ning eesti keele jätkusuutlikkusest. President pani õpilastele südamele, et nad 16aastaseks saades kindlasti oma valimisõigust kasutaks ega loovutaks ühiskonna asjade üle mõtlemist teistele.

Kooliperele jäi presidendi külastust meenutama pühenduse ja autogrammiga portreefoto ning soe tunne südames.

Oru Kooli Playback Show!

2. märtsi õhtul oli Oru Kooli kogunenud suur hulk õpilasi, õpetajaid, lapsevanemaid ning sõpru-tuttavaid, kes ootasid kannatamatult järjekorras juba kolmanda Playback Show algust. Selleaastaseks teemaks oli teater, kino ja muusikal ning õpilased olid ette valmistanud üheksa suurepärast etteastet. Lisaks veel üllatusnumbrid lapsevanematelt, õpetajatelt ning Haapsalu Põhikooli kaheksandalt klassilt. Õpilaste etteasteid hindas žürii koosseisus Birgit Aljaste, Siim Birk ning Joosep Altmets. Positiivset tagasisidet ja tunnustust said kõik osalejad, diplomi ja kommikoti samuti.

Iga- aastase Playback Show kõige oodatum hetk on publiku lemmiku auhinna välja kuulutamine. Ka sel aastal, sarnaselt eelmisele, pälvis selle kaheksas klass, kes oli kokku pannud etteaste mitmest erinevast loost. Kasutatud oli filme „Siin me oleme“, „Nukitsamees“ ning ei puudunud ka ballett etendusest „Luikede järv“.

Soovime tänada kõiki abilisi ja koostööpartnereid, lapsevanemaid ning õpilasi ja õpetajaid, kes aitasid kaasa ürituse õnnestumisele.

Lehekülg 1 / 28

Kalender

<<  Juuli 2017  >>
 E  T  K  N  R  L  P

Tulekul!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!