Oru Kooli sportlased alustasid uut aastat võidukalt!

Meie kooli noored on alustanud 2019. aastat edukalt, seda nii võistkondlikel aladel kui individuaalselt.
Aastat alustati poiste Koolispordi Liidu saalijalgpalli võistlustega. Meeskonnas olid Markus Laksberg, Risto Ollema, Markkus Kõre, Marek Rakul, Sven Passer, Rammo Keelus, Rageri Keelus, Robert Suslov. Saavutati teine koht ning kaela said noored hõbemedali, mis on igati tubli tulemus.
Õige pea pärast seda, pandi noorte oskused taas proovile, seekord võrkpallis. Võrkpalli Kooliliiga võistlust on Läänemaal korraldatud 11 aastat, neist seitsmel korral on Oru Kooli poisid jõudnud esikolmikusse, neljal korral on võistlus võidetud. Pettuma ei pidanud keegi ka seekord, sest võistlus lõpetati hõbemedaliga. Meeskonnas Risto Ollema, Markus Laksberg, Markkus Kõre, Marek Rakul, Robin Rohilaid, Roger Rohilaid, Aimar Ormus.
Seejärel said oma võimaluse algklasside õpilased, seda Võrkpalli Pallilahingu näol, kus osaleti seekord lausa nelja võistkonnaga. Tüdrukud saavutasid esimese koha koosseisus: Grete Edasi, Karola Indre, Marja Helena Karm, Grete Liik, Lisandra Maide, Meribel Nõmtak, Lisete Särel, Emma Sofia Pets ja Carmen Rae. Hea on tõdeda, et Oru Kooli tüdrukute võistkond on olnud esimene kõikidel aastatel. Poiste võistkond saavutas teise koha koosseisus Henri Heilu, Artur Luur, Hardi Lauri, Rico- Janree Ojamu, Juku Palm, Madis Türnpu, Henri Laht, Artur Allan Mustkivi, Mattias Väin.
Võistkondliku hooaja suurimaks üllatajaks olid 7. - 9. klassi tüdrukud, kes saavutasid Läänemaa võrkpalli Kooliliiga võistlusel esimese koha. Võideti hetkel valitsevat võrkpalli Eesti meistrit- Noarootsi võistkonda. Tüdrukute meeskonda kuulusid Rebeka Villakov, Luise Türnpu, Mia Mai Muru, Lisete Lääts, Briti Elise Jõpiselg, Johanna Loorens, Triin Kahn, Karen Loorens, Elise Pihlakas.
Suurt rõõmu pakkus aasta algus ka individuaalalade osas. Oru Kooli õpilased Karen Loorens ja Emily- Saskia Pets näitasid kõrget taset Eesti noorte kegejõustiku meistrivõistlustel, millest võttis osa ligi 600 sportlast.
Karen Loorens säras seekord eriti eredalt hüppealadel. Hõbemedali sai ta 9.90ga kolmikhüppes. Kaks pronksmedalit tulid teivas- ja kõrgushüppes. Teivast hüppas Karen 2.30 ja kõrgushüppes sai ta jagu 1.51-st. Karen oli kõrgel kohal ka kaugushüppes, tulemus 4.40 andis U14 Eesti noorte seas kaheksanda koha.
Emily-Saskia Pets sai U14 vanuses kolmikhüppes kirja 8.55 ja oli sellega kümnes. Samuti tegi ta kõrgushüppes tubli tulemuse 1.30, millega saavutas 16. koha.