Oru Kooli õpilased viibisid 16. - 20. aprillini õppereisil Islandil!

Oru Kool on partneriks Erasmus+ projektis "STEM through 21st Century Skills", mis keskendub reaalainete populariseerimisele. Sellega seoses osalesid kuus õpilast ja kaks õpetajat 16. - 20. aprillini õppereisil Islandil Neskaupstaduri linnas. Oru Kooli õpilasi võõrustas kohalik Nesskoli ning Islandil viibisid lisaks meie koolile ka Taani ja Läti partnerid.
Nädal möödus kiiresti ning oli täidetud erinevate tehnikaga seotud tegevustega. Katsetati 3D printimast, Sphero roboteid, Micro:bitiga programmeerimist, green screen videote tegemist ning palju muud. Lisaks tutvuti imelise Islandi looduse ja vaatamisväärsustega. Õpilased ööbisid kohalikes peredes, mis andis hea ülevaate Islandi kultuurist ning sealsete elanike igapäevaelust. Nii nagu sellistes projektides tihti, oli kõige keerulisem osa reedene hüvastijätt, sest nädala jooksul olid tekkinud sõbrasuhted ka paljude teiste riikide noortega. Väga heaks elukooliks võib nimetada ka lennureisiga seotud viperdusi, nimelt mõlemal suunal hilines lend 7 tundi. See andis noortele hea kogemuse, kuidas sellises olukorras käituda ning millised on piletiomaniku õigused.
Projekt lõppeb juunis 2019a. Järgmine õppereis toimub oktoobris ning leiab aset Jelgava linnas Lätis.